iona
university of Cambridge
domů  mapa stránek

 

Cambridge zkoušky

Úvod / Cambridge zkoušky

Cambridgeské zkoušky - brána do anglicky mluvícího světa


IONA centrum, s.r.o. je od května 2011 přípravným centrem ke zkouškám Cambridge ESOL.
Ve spolupráci s autorizovaným centrem jazykových zkoušek Cambridge ESOL je naše jazyková škola oprávněna nabízet a pořádat vykonání některé ze zkoušek Cambridge ESOL (KET/PET/FCE/CAE/CPE, atd.) přímo ve svých prostorách, a to jak pro své vlastní studenty, tak i pro širokou veřejnost.
 
 
IONA centrum, s.r.o. patří již mnoho let k jazykovým školám, které připravují ke cambridgeským zkouškám studenty, kteří již tradičně mají velmi vysoké procento úspěšnosti u těchto zkoušek (u zkoušek CAE, BEC a CPE je to v posledních 5 letech dokonce 100 % úspěšnost u studentů, kterým bylo přistoupení ke zkoušce doporučeno, u zkoušek FCE překračuje procento úspěšnosti 90 %).
Jedním z důvodů je nepochybně to, že naši učitelé přesně vědí, jakým způsobem studenty ke zkoušce připravovat.
 
Výuka pro cambridgeské zkoušky probíhá podle učebnic speciálně určených pro přípravu na tyto zkoušky a studenti dostávají také doplňkové materiály na zpestření hodin, rozšíření učiva nebo pro samostudium. V rámci kurzu se provádějí zkoušky "nanečisto", zpravidla dvě – v dubnu a květnu (před složením zkoušky samotné).
 
Zkoušky Cambridge ESOL patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti - poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují schopnost kandidátů používat různých gramatických vazeb a funkcí v autentických životních situacích.
 
Cambridgeské zkoušky jsou mezinárodně uznávané a mají neomezenou platnost, tj. nemusí se po určité době znovu opakovat. Tyto zkoušky jsou velmi dobrým základem pro případné další studium a zcela nezbytné pro případnou zahraniční profesní kariéru.

Vítanou novinkou bude pro kandidáty zajisté zavedená změna, kdy po nedosažení požadovaného počtu bodů pro testovanou úroveň obdrží uchazeč alespoň certifikát potvrzující jeho stávající úroveň. A také naopak, je-li kandidát úspěšný a jeho hodnocení je „ A“, obdrží kromě certifikátu zkoušky, ke které přistoupil, také certifikát o splnění požadavků pro vyšší úroveň.


KET - Key English Test

První krok pro studenty, kteří chtějí postoupit k vyšším úrovním. KET je určen začátečníkům, je cílem pro ty, kteří chtějí získat základní znalost angličtiny.

Obsah zkoušky: 1. čtení a psaní (1 hodina a 10 minut), 2. poslech (přibližně 30 minut), 3. mluvení (8 až 10 minut ve dvojici kandidátů).
 

 

PET - Preliminary English Test

Testuje komunikativní způsobilost v každé ze čtyř jazykových dovedností asi na úrovni dvou třetin znalostí nutných pro zkoušku FCE. Uchazeč na tomto stupni by se měl jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny ve své zemi i v zahraničí, v kontaktu s rodilými mluvčími angličtiny i cizinci.

Obsah zkoušky: 1. čtení a psaní (1 hodina a 30 minut), 2. poslech (přibližně 40 minut), 3. mluvení (10 až 12 min. ve dvojici kandidátů).
 
 

FCE - First Certificate in English

Nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Jedná se o úroveň "více pokročilí" a vyžaduje znalosti všech jazykových schopností. FCE je široce uznávaná v obchodní sféře a průmyslu, např. pro pracovníky v klientských službách nebo pro administrativní práce v bankovnictví, aeroliniích, zásobování atd. a na jednotlivých univerzitních fakultách, technických školách a dalších institucích.

Obsah zkoušky: 1. čtení (1 hodina a 15 minut), 2. psaní (1 hodina a 30 minut), 3. použití angličtiny (1 hodina a 15 minut), 4. poslech (přibližně 40 minut), 5. mluvení (přibližně 14 minut).
 

 
CAE - Certificate in Advanced English

Úspěšné složení této zkoušky dokládá velmi dobrou úroveň znalosti angličtiny. Studenti již dosahují plnohodnotného standardu jazyka ve většině situací - při práci i při studiu. Zkoušku uznává většina britských univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině.

Obsah zkoušky: 1. čtení (1 hodina a 15 minut), 2. psaní (2 hodiny), 3. užití angličtiny (1 hodina a 30 minut), 4. poslech (cca. 45 minut), 5. mluvení (15 minut).
 

  

CPE - Certificate of Proficiency in English

Nejdéle existující a nejnáročnější jazyková zkouška v této řadě. Znamená vysokou úroveň znalostí a uznávají ji instituce vyššího vzdělávání v mnoha zemích, včetně téměř všech univerzit ve Spojeném království. CPE uznávají také mnozí zaměstnavatelé na celém světě.

Obsah zkoušky: 1. čtení (1 hodina a 30 minut), 2. kompozice (2 hodiny), 3. využití angličtiny (1 hodina a 30 minut), 4. poslech (cca. 40 minut), 5. rozhovor (v průměru 19 minut).
 

Cambridge ESOL - obchodní angličtina

 
Zkoušky Business English Certificates (BEC) jsou navrženy tak, aby otestovaly úroveň anglického jazyka používaného v obchodní sféře, ve službách a administrativě. Kandidáti, kteří chtějí složit tyto zkoušky, nepotřebují konkrétní obchodní znalosti, protože zkoušky hodnotí především schopnost komunikovat v obchodním kontextu. Zkoušky jsou vhodné pro ty, kdo již pracují, a musí komunikovat se svými zahraničními partnery, ale také pro ty, kteří plánují svou kariéru v obchodním sektoru a rádi by zvýšili své šance na pracovním trhu. Zkoušky BEC využívá vzrůstající počet mezinárodních společností v programu rozvoje svých zaměstnanců.
 

BEC PRELIMINARY

Zkouška pro kandidáty se základní a nižší střední úrovní znalosti anglického jazyka. Tato úroveň odpovídá stupni Cambridge level 1 (PET).

Obsah zkoušky: 1. čtení a psaní - (1 hodina a 30 minut) , 2. poslech - (cca. 40 minut), 3. mluvení - (přibližně 12 minut ve dvojici uchazečů).
Hodnocení a výsledky: Minimální hodnota pro úspěšné složení zkoušky odpovídá asi 70% z celkového počtu bodů. Pro úspěšné složení není třeba této úrovně dosáhnout v každé jednotlivé části zkoušky. Úspěšní kandidáti obdrží certifikát s jedním z hodnotících stupňů - "Pass with Merit" (První stupeň) nebo "Pass" (Druhý stupeň). Neúspěšné stupně jsou "Narrow Fail" a "Fail".
 
 

BEC VANTAGE

Zkouška pro kandidáty se středně pokročilou úrovní anglického jazyka, kteří již pracují nebo se připravují na zaměstnání v obchodní sféře, od všeobecných povolání v kanceláři po výrobu a finanční služby. Tato úroveň odpovídá úrovni Cambridge level 3 (FCE).

Obsah zkoušky: 1. čtení - (1 hodina), 2. psaní -(45 minut), 3. poslech - (přibližně 40 minut), 4. mluvení - (cca. 14 min. ve dvojici kandidátů)
Hodnocení a výsledky: Minimální hodnota pro úspěšné složení zkoušky odpovídá asi 60% z celkového počtu bodů. Pro úspěšné složení není třeba této úrovně dosáhnout v každé jednotlivé části zkoušky. Úspěšní kandidáti obdrží certifikát s jedním z hodnotících stupňů A, B, C. Neúspěšní se stupni D a E.

  

BEC HIGHER

Zaměřeno na studenty, kteří již získali nebo získávají obchodní a administrativní zkušenosti. Posluchači na této úrovni by měli zvládnout složitější větné konstrukce a předvést znalosti slovní zásoby velkého rozsahu. Tyto zkoušky pro pokročilé jsou ekvivalentem Cambridge level 4 (CAE).

Obsah zkoušky: 1. čtení - (1 hodina), 2. psaní - (1 hodina a 10 minut), 3. poslech - (přibližně 40 minut), 4. mluvení - (přibližně 14 minut ve dvojici kandidátů)
Hodnocení a výsledky: Minimální hodnota pro úspěšné složení zkoušky odpovídá asi 60% z celkového počtu bodů. Pro úspěšné složení není třeba této úrovně dosáhnout v každé jednotlivé části zkoušky. Úspěšní kandidáti obdrží certifikát s jedním z hodnotících stupňů A, B, C. Neúspěšní se stupni D a E.
 


zpět nahoru tisk
Rychlý kontakt
kontaktujte nás
Smetanova 5, Český Těšín
737 01 (2. patro nad KB)

tel.: +420 774 605 399, +420 774 515 814
email: iona@iona.cz

Povinný údaj Povinný údaj

Povinný údaj Povinný údaj

Povinný údaj Povinný údaj
Kontrolní kód
Povinný údaj Povinný údaj
Úvod    O nás    Aktuality    Reference    Kontakty    
Všechna práva vyhrazena iona 2011, Vyrobilo Eline.cz