iona
university of Cambridge
domů  mapa stránek

 

Musical Babies

Úvod / Musical Babies

Angličtina pro děti - už od plenek…


Metoda Musical Babies jsou hudebně-pohybové aktivity pro děti od 6 měsíců do 3 let v anglickém jazyce vedené proškoleným lektorem. Jedná se o autorský program. Aktivity probíhají ve třech věkových kategoriích a trvají 30 minut pro nejmladší děti (do 1 roku) a 40 minut ve skupinách starších dětí.

Aktivity jsou zaměřeny na sloučení důležitých prvků, které usnadňují osvojení cizího jazyka, konkrétně raného a nestresujícího naslouchání jazyku, her a rytmu, hudby a pohybu.
Děti poznávají jednoduchá anglická slova a obraty pomocí rýmovaček a písniček, přičemž se postupně samy zapojují do zpěvu a říkadel v doprovodu vlastní gestikulace a pohybových aktivit, které souvisí s mluveným či zpívaným textem. Seznámí se se zněním přirozené angličtiny, což bude mít klíčový význam při další výuce jazyka. Především však mají kontakt se správnou anglickou fonetikou, což je základem pro jejich dobrou výslovnost. Aktivity jsou vedeny v angličtině, jejich etapami je zpěv písniček, recitace rýmovaček lektorem a rodiči v doprovodu hravých a pro děti zábavných pohybových aktivit.
Důležitou roli hrají veškeré vizuální a didaktické pomůcky, které ilustrují slovní zásobu obsaženou v písničkách. Také zachování jisté rutiny je důležité zejména pro ty nejmladší, díky ní se cítí bezpečně a uvědomují si posloupnost jednotlivých etap aktivit.

Pro děti od 3 do 6 let jsou určeny aktivity English a Musical Babies, které jsou ve své podstatě návazností na aktivity Musical Babies. Program probíhá ve třech rovinách, cílem je aktivní seznámení se slovy, obraty, říkadly a písničkami. Je rozdělen na tematické bloky (barvy, domácí zvířata apod.), navíc rozvíjí děti všestranně. Tedy také v oblastech, které přímo s výukou jazyka nesouvisí, jako jsou hudba, rytmika a motorika. Děti se učí, aniž by věděly, že se učí.

Kromě skupin přímo v našem centru nabízíme program Musical Babies v mateřských školách. Bližší informace získáte na tel. č. 774 605 399, nebo na management@iona.cz


zpět nahoru tisk
Rychlý kontakt
kontaktujte nás
Smetanova 5, Český Těšín
737 01 (2. patro nad KB)

tel.: +420 774 605 399, +420 774 515 814
email: iona@iona.cz

Povinný údaj Povinný údaj

Povinný údaj Povinný údaj

Povinný údaj Povinný údaj
Kontrolní kód
Povinný údaj Povinný údaj
Úvod    O nás    Aktuality    Reference    Kontakty    
Všechna práva vyhrazena iona 2011, Vyrobilo Eline.cz